ubezpieczenie oc

Jeżeli składki na ubezpieczenie nie zostaną zapłacone, ubezpieczalnia wysyła tylko jedno upomnienie do klienta. Po około 4 tygodniach wysyła automatycznie meldunek do KFZ-Zulassungstelle. Specjalna jednostka ściagania próbuje znaleźć pojazd u właściciela i zdrapuje urzędową naklejkę. Klienowi pozostaje jedynie nie ruszać auta i jak najszybciej zapłacić zaległości w ubiezpieczalni. Następnie klient może prosić o wysłanie elektronicznego potwierdzenia od KFZ-Zulassungstelle. Dopiero wtedy klient może zgłosić się z tablicami rejestracyjnymi w urzędzie komunikacyjnym aby dostać nową naklejkę. Klient musi zapłacić ok. 40 € za przymusowe wyrejestrowanie auta. Jeżeli klient będzie zwlekał, to z opłaty robi się kolegium w cenie 200-300 €.

12 komentarzy:

 1. Dla mnie jest całkiem normalne to, że jeśli kupuję pojazd to również muszę wliczyć w koszta ubezpieczenie OC. Tym bardziej, że gdy skorzystam z kalkulatora OC https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ to mogę mieć pewność, że dostanę najlepsze oferty jakie mogą być dla mnie przygotowane. Dlatego nie rozumiem osób, które nie wykupują ubezpieczeń.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wykupić ubezpieczenia i narażać się na nieprzyjemności i przy tym ogromne kary finansowe to nie dla mnie. Owszem to też wydatek, ale niewspółmiernie mniejszy. W dodatku można korzystać z takiego kalkulatora https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac , dzięki któremu mamy możliwość wybrania najkorzystniejszej opcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od siebie mogę wam podpowiedzieć abyście zajrzeli na tę stronę https://lowcachwilowek.pl/pozyczki-na-raty/. uważam, że ta firma ma bardzo korzystne warunki kredytowania wraz z korzystnym oprocentowaniem jak na pożyczkę pozabankową. Polecam wam sprawdzić ich oferte jeśli potrzebujecie dodatkowej gotówki, ponieważ na prawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również polecam korzystać z kalkulatorów typu https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ To znacząco ułatwia sprawę, bo w prosty i przejrzysty sposób można wybrać najlepsze ubezpieczenie dla swojego samochodu.

  OdpowiedzUsuń
 5. W przypadku kiedy jesteśmy posiadaczami samochodu czy innego pojazdu mechanicznego to oczywiście musimy mieć ubezpieczenie OC. Ja zawsze je wykupuję poprzez https://www.ubezpiecz-pojazd.pl/ gdyż mi zależy na swobodzie wyboru.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem przekonana, że jeszcze warto jest wiedzieć w kwestii ubezpieczeń to, jak i kiedy zgłosić szkodę. Ja czytałam o tym na stronie https://kioskpolis.pl/zgloszenie-szkody-w-pzu/#kotwica3 i muszę przyznać, ze jest to dość istotna kwestia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jestem zdania, że jeśli posiadamy ubezpieczenie OC na pojazd to możemy być spokojni. W sumie po przeczytaniu artykułu http://naszglospoznanski.pl/pozyczasz-auto-od-kogos-auto-sprawdz-czy-ma-oc/ wiem także jak wygląda kwestia kiedy pożyczamy od znajomego samochód.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak najbardziej samo ubezpieczenie naszego pojazdu jest ważne i ja także mam opcję z holowaniem samochodu. bardzo dobrze współpracuje mi się z pomocą drogową http://www.pomocdrogowakrakow.pl/ na którą wiem, że mogę zawsze liczyć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie samo ubezpieczenie auta jest ważne i ja także mam u siebie w pakiecie pomoc drogową. Już nawet miałam okazję korzystać z usług pomocy drogowej https://glinski-hol.pl/ i na całe szczęście wszystko skończyło się pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ubezpieczenie OC to podstawa. Ale mimo wszystko zdarza się, że ktoś go nie opłaci. Gdyby taka sytuacja nas spotkała to pamiętajcie że można o odszkodowanie z funduszu gwarancyjnego się starać. Tutaj https://www.mfind.pl/akademia/slowniczek-ubezpieczeniowy/ubezpieczeniowy-fundusz-gwarancyjny-ufg/ można znaleźć szczegółowe informacje

  OdpowiedzUsuń
 11. Pamiętajmy również o tym, że często pakiety ubezpieczeń zawierają także możliwość auto holowania. Jeśli nasz samochód się zepsuje w trasie to polecam pomoc drogową https://holowanie.i-poznan.pl/ która na pewno sprawnie nas podejmie.

  OdpowiedzUsuń