ubezpieczenie oc

Jeżeli składki na ubezpieczenie nie zostaną zapłacone, ubezpieczalnia wysyła tylko jedno upomnienie do klienta. Po około 4 tygodniach wysyła automatycznie meldunek do KFZ-Zulassungstelle. Specjalna jednostka ściagania próbuje znaleźć pojazd u właściciela i zdrapuje urzędową naklejkę. Klienowi pozostaje jedynie nie ruszać auta i jak najszybciej zapłacić zaległości w ubiezpieczalni. Następnie klient może prosić o wysłanie elektronicznego potwierdzenia od KFZ-Zulassungstelle. Dopiero wtedy klient może zgłosić się z tablicami rejestracyjnymi w urzędzie komunikacyjnym aby dostać nową naklejkę. Klient musi zapłacić ok. 40 € za przymusowe wyrejestrowanie auta. Jeżeli klient będzie zwlekał, to z opłaty robi się kolegium w cenie 200-300 €.

7 komentarzy:

 1. Dla mnie jest całkiem normalne to, że jeśli kupuję pojazd to również muszę wliczyć w koszta ubezpieczenie OC. Tym bardziej, że gdy skorzystam z kalkulatora OC https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ to mogę mieć pewność, że dostanę najlepsze oferty jakie mogą być dla mnie przygotowane. Dlatego nie rozumiem osób, które nie wykupują ubezpieczeń.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wykupić ubezpieczenia i narażać się na nieprzyjemności i przy tym ogromne kary finansowe to nie dla mnie. Owszem to też wydatek, ale niewspółmiernie mniejszy. W dodatku można korzystać z takiego kalkulatora https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac , dzięki któremu mamy możliwość wybrania najkorzystniejszej opcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od siebie mogę wam podpowiedzieć abyście zajrzeli na tę stronę https://lowcachwilowek.pl/pozyczki-na-raty/. uważam, że ta firma ma bardzo korzystne warunki kredytowania wraz z korzystnym oprocentowaniem jak na pożyczkę pozabankową. Polecam wam sprawdzić ich oferte jeśli potrzebujecie dodatkowej gotówki, ponieważ na prawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również polecam korzystać z kalkulatorów typu https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ To znacząco ułatwia sprawę, bo w prosty i przejrzysty sposób można wybrać najlepsze ubezpieczenie dla swojego samochodu.

  OdpowiedzUsuń
 5. W przypadku kiedy jesteśmy posiadaczami samochodu czy innego pojazdu mechanicznego to oczywiście musimy mieć ubezpieczenie OC. Ja zawsze je wykupuję poprzez https://www.ubezpiecz-pojazd.pl/ gdyż mi zależy na swobodzie wyboru.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem przekonana, że jeszcze warto jest wiedzieć w kwestii ubezpieczeń to, jak i kiedy zgłosić szkodę. Ja czytałam o tym na stronie https://kioskpolis.pl/zgloszenie-szkody-w-pzu/#kotwica3 i muszę przyznać, ze jest to dość istotna kwestia.

  OdpowiedzUsuń